4.4 (88.24%) 17 vote[s]

Moim zadaniem jest zarządzanie ryzykiem, tak samo powinno być w przypadku każdego gracza, który próbuje zarabiać pieniądze. Uwielbiam czytać o tym, w jaki sposób obstawiający podchodzą do zarządzania ryzykiem i bankrollem, i zainspirowałam się do wniesienia pierwszego wkładu do zakładów bukmacherskich, aby ujawnić pewne nieporozumienia wokół jednego z najszerzej dyskutowanych i często błędnych tematów – Arbitrage vs. Value Betting.

Zakłady arbitrażowe to poszukiwanie zysku bez ryzyka poprzez różnicę cen, co zwykle może mieć miejsce, ponieważ bukmacher oferuje kursy, które nie odzwierciedlają rzeczywistego prawdopodobieństwa.

Biorąc pod uwagę perspektywę zysku bez ryzyka przewodnik po arbitrażu dla początkujących jest, co nie jest zaskoczeniem, jednym z najpopularniejszych artykułów w obszernym archiwum strategii bukmacherskich Betting Resources. Obietnica gwarantowanego zysku bez narażenia na ryzyko jest sprzeczna z argumentem, że kiedy coś brzmi zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe, no cóż … znacie resztę.

Prawda jest taka, że ​​Arbitrage to rozsądna strategia obstawiania. W rzeczywistości jest to podstawa większości generowania zysków w ramach bankowości inwestycyjnej w bilionach dolarów. Większość bukmacherów nie lubi Arberów, ponieważ nie pasują one do ich docelowych odbiorców, ale mój model handlu koncentruje się wyłącznie na wolumenie – który obejmuje Arbitrage. Nie mam nic przeciwko temu, że intencją zakładu jest tak długo, jak obstawiający przestrzegają naszych zasad.

Obstawianie zakładów arbitrażowych

Obstawianie zakładów arbitrażowych rozwinęło się do tego stopnia, że ​​posiadało własną społeczność i skupiało się na tym, w jaki sposób czerpać zyski z okoliczności, które prowadzą do różnic cenowych. Nasze wyjaśnienie dotyczące Arbitrage oferuje kilka potencjalnych powodów występowania arbuzów, ale zdecydowanie najbardziej powszechne jest po prostu dlatego, że bukmacherzy dokonują różnych ocen prawdopodobieństwa bazowego dla danego zdarzenia – oferują zbyt wysokie kursy.

Gdy tylko dojdzie do ukończenia arbitu, gracz musi znaleźć najdokładniejszą ocenę tego rynku i obstawiać obie strony proporcjonalnymi stawkami. Pinnacle jest jednym z najsilniejszych bukmacherów w okolicy, więc często będziemy służyć temu celowi w Arbers 2 . Sugestia, którą często czytam, jest taka, że ​​jeśli szanse są złe, dlaczego nie po prostu wziąć nagą pozycję arbitrażową i postawić na wartość? Ta dość uproszczona ocena ignoruje kluczowe kwestie związane z zarządzaniem ryzykiem i bankrollem i zainspirowała mnie do napisania tego artykułu.

Value Betting vs. Arbitrage

Istnieje logika, która mówi, że Arbitrage po prostu ujawnia możliwość zakładania wartości w Mystery Bookmaker. Zamiast zabezpieczać zakład w Mystery Bookmaker na „Nie” z zakładem „Tak na Pinnacle”, zakład na wartość sugeruje, że linia Pinnacle jest lepszym odzwierciedleniem prawdziwego prawdopodobieństwa wygranej Barcelony w lidze mistrzów – co oznacza, że ​​cena Pinnacle jest poprawna – i cena Mystery Bookmaker jest nieprawidłowa. Mają złe kursy, więc dlaczego nie ominąć Arb i po prostu skorzystać z niedokładności, która oferuje „wartość”.

Jeżeli przyjmiemy założenie, że legalny bukmacher ma poprawną cenę, to uczciwa szansa, że ​​Barcelona nie wygra UCL – zakład bez stawki – wynosi 53,9% (to usuwa marża bukmachera pokazana w powyższej tabeli). Jest to 4,4% różnica w porównaniu z oceną Mystery Bookmaker na poziomie 49,5 (53,9-49,5). Obstawianie opcji Nie z Tajemniczym Bukmacherem powinno zatem przynieść zwrot równy prawdopodobieństwu uczciwemu MINUS postawione prawdopodobieństwo. 1,95 przekłada się na 51,3%. Tak więc oczekiwany zwrot powinien wynosić (53,9-51,3) = 2,6%, co jest lepsze niż większość rachunków bankowych, więc wydaje się atrakcyjne, ale czy to cały obraz?

Value Betting i wariancja

Zakłady z prawdopodobieństwem 1,95 i domniemanym prawdopodobieństwem z marginesem 51,3% dosłownie oznaczają, że musisz wygrać 51,3% swoich zakładów, aby uzyskać break-even (gdyby był to uczciwy rzut monetą, wystarczy wygrać połowę lub 50% zakładów ani wygrać, ani przegrać). Nie możemy jednak po prostu użyć pojedynczego zdarzenia do przetestowania skuteczności podejścia opartego na wartościach; musimy wyglądać na znaczącą próbkę.

Wykorzystując próbkę o wielkości 1000 zakładów po kursie 1,95 oznacza to 512,8 zakładów (patrz wykres poniżej). Mówi nam to, że szanse na 512 lub mniej udanych zakładów z daną przewagą wynoszą 18,6% – w oparciu o rozkład dwumianowy. Szanse na wygraną 450 lub mniej wydarzeń z zadaną przewagą wynoszą 4,91%.

Oczekiwany wzrost

Krzywa wzrostu Zakładów Zakładów – co stanie się z rentownością przy większej ilości zakładów w czasie – w dużej mierze zależy od podstawowego prawdopodobieństwa, ponieważ przewaga – jak pokazano powyżej w naszym przykładzie z Barcelony – jest ważnym czynnikiem przy ustalaniu odpowiedniego udziału za pomocą metody Kelly (można dowiedz się o Kryterium Kelly tutaj ).

Zakłady arbitrażowe mają stały wzrost, ponieważ wszystkie pozycje są w pełni zabezpieczone; nie ma wariancji, ponieważ nie ma ryzyka, ponieważ wszystkie twoje podstawy są objęte. Zakładając początkowy bankroll 1000 jednostek i stosując strategię bukmacherską opartą na kryterium Kelly’ego z 2,66% przewagą ponad 1000 oddzielnych symulacji Monte Carlo, każda z 1000 zakładów. Poniższy wykres ilustruje, czego powinniśmy się spodziewać.

Średnia z 1000 symulacji Monte Carlo wygenerowała zysk w wysokości ~ 500 jednostek. Top 10% wygenerowało zysk w wysokości ~ 3000 jednostek – to nasz najlepszy scenariusz – a dolne 10% wygenerowało stratę ~ 500 jednostek. W ponad 1000 zakładów, zakłady Arbitrage wykonywały się tak dobrze, jak 10% najlepszych symulacji Monte Carlo i jak powtarzałem w tym artykule, nie ma on żadnej różnicy.

Powód, dla którego Value Betting działa w ten sposób w porównaniu do zakładów arbitrażowych, ma związek z zarządzaniem kapitałowym, które musi być proporcjonalne do ryzyka bazowego. Jeśli nie obstawiasz w ten sposób, przeczytaj ten artykuł dotyczący metody ustalania stawek lub szybko zniszcz swój bankroll. W przypadku zakładów arbitrażowych ten problem ulega odparowaniu. Wyższy procent bankrolla można postawić, ponieważ nie wiąże się to z żadnym ryzykiem.

Przykład użyty powyżej z ~ 200 jednostkami postawionymi, został wybrany celowo, aby był realistyczny dla przeciętnego gracza zaczynającego się od 1000 jednostek. Biorąc pod uwagę już poczynioną kwestię dotyczącą relacji między ryzykiem a bankrollem, jasne jest, że aby strategie Value Beting były opłacalne, nie mogą ryzykować 20% ich początkowego bankrollu przy stawce krawędzi 2,66%; ryzyko ruiny byłoby zbyt duże.

Oczywiście, przy nieograniczonych limitach na bankroll i obstawianie Zakłady na wartość przeważają nad arbitrażem, ale w realnym świecie Kelly Criterion jest sensowną strategią dla wzrostu bankrolli, a dla tych, którzy są pomiędzy mieszaną strategią handlową, zaleca się zapewnienie prawidłowego wzrostu bankrolli.

Arbitraż teoretyczny jest pozbawiony ryzyka z matematycznego punktu widzenia, ale nie uwzględnia to efektów zewnętrznych. Należą do nich: czy Mystery Bookmaker jest skłonny zaakceptować Twój zakład (mogą oni profilować Arbersa), czy czują, że ich kursy są tak „złe”, że ich nie honorują, czy możesz postawić na wymaganą proporcjonalną stawkę u Mystery Bukmachera na stawkę

Comments are closed.