4.6 (92.31%) 13 vote[s]

Dowiedz się, jakie znaczenie mają zakłady handicapowe na piłkę nożną, jak to działa i jakie są dostępne typy zakładów dla handicapów piłkarskich w zakładach bukmacherskich. Czytaj dalej, aby zostać ekspertem od zakładów z handicapem.

Co to jest zakład handicap?

Jeśli jeden z zawodników lub zespołów jest wyraźnie silniejszy niż drugi, bukmacherzy dodają słabszemu „przewagę”, która jest doliczana do uzyskanego wyniku. Przykład: Bayern München – MSV Duisburg. Handicap 0:2 (2 bramki są dodawane do wyniku uzyskanego przez Duisburg); Bayern wygrywa 1:0; dzięki handicapowi wynik zakładu brzmi jednak 1:2. Wygrał więc ten, kto wniósł zakład handicap i postawił na Duisburg.

lub:

Wnosisz zakład handicap 0:3 w meczu Niemcy — Irlandia Północna. Wynik meczu to 2:0. Z uwagi na wniesienie zakładu handicap rezultat obliczany jest w następujący sposób:

0:3 + 2:0 = 2:3

Twój „wynik” – tzn. wynik, który obowiązuje dla Ciebie w tym zakładzie, to 2:3. Wygrałeś, jeśli w tym zakładzie handicap postawiłeś na Irlandię Północną.

W piłce nożnej jest konkurencyjna Sport zwykle istnieje różnica w postrzeganej jakości drużyn przeciwnych; Wielkość tej różnicy jest różna w zależności od złożonego zakresu wpływów, począwszy od historycznej dominacji i zaplecza finansowego, a skończywszy na czynnikach sytuacyjnych, takich jak przewaga gospodarza lub kontuzje / dostępność zawodnika. Zakłady piłkarskie interpretują te czynniki i przedstawiać jako szanse na sukces dla każdej strony w postaci kursów.

Wyjaśnienie zakładów z handicapem

Tam, gdzie spodziewana różnica w zdolnościach jest znacząca, kursy na faworyta będą tak małe, że zapewniają minimalny zwrot, a zatem niewielka zachęta dla gracza.

Aby zrównoważyć postrzegane uprzedzenia umiejętności i zapewnić bardziej zrównoważone i atrakcyjne kursy, bukmacherzy oferują tak zwane zakłady z handicapem . W kontekście piłki nożnej kursy Handicap wyrównują poziom plac zabaw według rachunkowości różnica w postrzeganej sile uczestników poprzez dosłowne zastosowanie handicapu bramkowego – pozytywnego i negatywnego – z każdej strony. Daje to graczowi możliwość znalezienia większej wartości niż przy wspieraniu ciężkiego Faworyta w tradycyjnym zakładzie 1X2 – najczęstszy sposób obstawiania piłki nożnej.

Handicap jest stosowany do faktycznego wyniku gry, aby ocenić (wynik) zakład. Istnieją trzy typy zakładów Handicap, o których musisz wiedzieć przed rozpoczęciem licytacji:

Handicap na poziomie

Handicap na poziomie to poziom, w którym nie ma dostrzegalnej różnicy w umiejętnościach pomiędzy Drużyną X a Drużyną Y, więc nie ma przypisanej stronniczości i obie drużyny zaczynają od 0 bramek.

Aby wygrać zakład, gracz musi zidentyfikować zespół, który według niego zdobędzie więcej goli niż jego przeciwnik. Ten rodzaj handicapu nie ma znaczenia dla jednostronnych spotkań, ale jest przydatny, ponieważ eliminuje remis; jeśli gra kończy się remisiem, wszystkie zakłady są zwracane, ponieważ na zero handicap nie ma drużyny każdy korzyść.

Handicap dla jednego gracza

Pojedynczy Handicap pojawia się, gdy zauważalna jest różnica w umiejętnościach między Drużyną X a Drużyną Y.

Domniemany lepszy zespół otrzyma stosowne upośledzenie celu, aby wyrównać szanse dla zakładów, tj. -0,5 gola, -1 gola, -1,5 goli itp.

Na przykład, jeśli postawisz na Drużynę X z handicapem -1 gola, musi on wygrać o więcej niż jeden gol, aby pokryć swój handicap i wygrać zakład.

Jeśli wygrywają tylko jednym golem, wynik z zastosowanym handicapem jest remisowy dla celów licytacji, więc Twój zakład zostaje zwrócony. Jeśli Drużyna Y dobierze lub wygra, stracisz swój zakład w Drużynie X.

Podziel handicap

Handicap podzielony występuje, gdy różnica między umiejętnościami obu drużyn jest niewielka; pozwalając ci rozlać stawkę przez dwa utrudnienia.

Na przykład zespół X może być oferowany w (0 i -0,5). Jeśli postawisz na Drużynę X i przegrają, przegrasz oba zakłady, ponieważ nie pokrywają one handicapu.

Jeśli mecz zakończy się remisem, połowa stawki za (0) zostanie zwrócona, a druga połowa (-0,5) przegra. Jeśli drużyna X wygra jednak oba handicapy zostaną pokryte, więc oba zakłady wygrywają.

Jeśli utkniesz w przeszłości niewolniczo po trójstopniowym ustalaniu kursów, szanse na to, że nie uzyskasz przyzwoitego zwrotu z inwestycji, a twoje zakłady mogą skorzystać z nowej perspektywy, jaką zapewnia handicap piłkarski.

Teraz, gdy wiesz, w jaki sposób możesz wykorzystać zakłady z handicapem, aby zwiększyć swoje zyski, nie przegap naszego najpopularniejszego artykułu – Staking: Jedna metoda na poprawę swoich zakładów .

Czym jest na handicap na przykładzie piłki nożnej?

Piłka nożna to jedna z dyscyplin sportu, przy której gracze obstawiający zakłady bukmacherskie mają do dyspozycji handicap. Zdarza się, że taki rodzaj typowania znacznie urozmaica zakład i daje graczowi szersze pole manewru, a jednocześnie możliwość odniesienia wyższego zysku. Na czym dokładnie polega handicap w piłce nożnej?

Na czym polega handicap?

Aby wyjaśnić, czym jest handicap, najlepiej posłużyć się realnym przykładem. Przed zbliżającym się mundialem Belgia rozegra towarzyski mecz z reprezentacją Egiptu. Belgowie są w tym spotkaniu gospodarzami, a jednocześnie uchodzą za jedną z kilku najsilniejszych drużyn, które zagrają na mistrzostwach świata. Z kolei Egipcjanie awansowali na mundial pierwszy raz od 30 lat i obiektywnie nie dysponują tak silną drużyną. Z tych właśnie względów nie mogą dziwić następujące kursy zaproponowane przez bukmachera:

  • zwycięstwo Belgii – 1,35
  • remis – 4,40
  • zwycięstwo Egiptu – 8,00

Mimo, że to spotkanie towarzyskie, faworyt wydaje się oczywisty. Kurs na zwycięstwo gospodarzy jest stosunkowo niski, jednak gracz śledził w ostatnim czasie spotkania obu drużyn, zna ich sytuację i składy, w których wystąpią, dlatego chętnie dokona zakładu i ma przeczucia, że Belgowie wygrają wyraźnie. W tym momencie do gry wkracza handicap:

  • handicap -1,5 oznacza, że od liczby bramek strzelonych przez Belgię odejmujemy 1,5 gola, a
  • handicap -2,5 oznacza, że odejmujemy 2,5 bramki

Jak handicap wpływa na kursy i rozstrzygnięcie?

Jak będą prezentować się kursy po takich korektach? Przy handicapie -1,5 szanse stają się zdaniem bukmachera dość wyrównane:

  • zwycięstwo Belgii – 1,90
  • zwycięstwo Egiptu – 1,70

Przy handicapie -2,5 to Egipt staje się faworytem, bo Belgowie musieliby wygrać przynajmniej różnicą trzech bramek:

  • zwycięstwo Belgii – 3,40
  • zwycięstwo Egiptu – 1,22

Warto zwrócić uwagę, że w obu przypadkach nie istnieje możliwość remisu. Dlaczego? Ponieważ handicap sprawia, że jedna z drużyn traci na starcie poza jedną lub dwoma bramkami również połowę gola, a więc wyrównanie w myśl panujących w futbolu zasad nie jest możliwe, bo nie da się strzelić połowy bramki.

Kiedy warto stosować handicap?

Na pytanie, kiedy warto stosować handicap, odpowiedzieliśmy już częściowo w pierwszej części artkułu. Taki rodzaj zakładu sprawia, że nawet w spotkaniach z murowanym faworytem szanse mogą się wyrównać, a przede wszystkim kursy stać bardziej atrakcyjne. W praktyce daje to graczom dwa ważne udogodnienia. Po pierwsze, gdy są przekonani, że spotkanie zakończy się wysokim zwycięstwem, mogą podnieść swoją wygraną dzięki wysokiemu kursowi. Po drugie handicapy dają większe pole manewru osobom, które nie mają wiele czasu na analizy bukmacherskie i śledzenie wielu rozgrywek.

Jeśli gracz na co dzień może sobie pozwolić na śledzenie poczynań tylko topowych drużyn i jednej ligi, musi liczyć się z mniej atrakcyjnymi kursami. W końcu przykładowo w lidze hiszpańskiej Barcelona, Atletico czy Real zawsze uchodzą za faworytów. Handicap pozwala więc weekendowym kibicom również zająć się bukmacherką bez konieczności obstawiania losowych wydarzeń sportowych.

Handicap azjatycki w zakładach bukmacherskich

W związku z tym, że teraz rozgrywanych jest bardzo wiele meczów w piłce nożnej, każdy, kto chociaż trochę interesuje się tym sportem będzie chciał wytypować swoich faworytów. Zakłady bukmacherskie chcą nas jak najbardziej zachęcić do tego, byśmy nie bali się obstawiać za wysokie stawki, dlatego też możliwe jest takie typowanie, jak handicap azjatycki.

W takiej sytuacji, kiedy będziemy chcieli postawić na naszego faworyta, który ma wygrać pewną przewagą bramek nad przeciwnikiem, handicap pomoże nam ustalić dopuszczalne ryzyko. Czyli na przykład, kiedy typujemy, że nasza drużyna wygra więcej niż dwa do zera, możemy grać dalej nawet, jeśli dana drużyna nie zdobędzie trzech bramek. Oczywiście błąd może być minimalny, dlatego też kiedy drużyna zdobędzie tylko jedną bramkę, to wówczas nic nie wygrywamy, a jeśli dwie, to otrzymujemy połowę naszego wkładu. Z tego względu, że mecze w piłce nożnej często kończą się remisami, trudno jest przewidzieć taką sytuację, a tym bardziej być stratnym, kiedy żadna z drużyn nie wygra, dlatego też handicap azjatycki ten problem w pewnym sensie rozwiązuje.

Comments are closed.