4 (79.05%) 21 vote[s]
  • Wprowadzenie do Kryterium Kelly i jego zalety
  • Zapoznaj się z kryterium Kelly z prostym przykładem rzutu monetą
  • Użyj użytecznego Kalkulatora Kryteriów Kelly dla każdego zakładu

Gracze powinni zawsze szukać przewagi matematycznej, zamiast polegać na swoich impulsach. Na przykład nauka korzystania z kryterium Kelly Criterion jest świetnym sposobem dla gracza, który zdecyduje o stawce. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Przed postawieniem zakładu należy rozważyć sześć ważnych pytań: kto, co, kiedy, gdzie, dlaczego i jak? Ale w tym artykule, w jaki sposób, jak w wysokości zakładu, jesteśmy zainteresowani.

Rozważ postawienie zakładu na angielską Premier League. Możemy odpowiednio dostosować te pytania:

  • Na kogo postawić? Manchester United
  • Na co postawić? Najlepsze 4 zakończenie
  • Kiedy obstawiać? Teraz
  • Gdzie postawić? Pinnacle oferuje najlepsze kursy
  • Dlaczego warto postawić zakład? Wydaje się, że są niedoceniane
  • Ile? jaką kwotę postawić na ten wynik?

Większość artykułów koncentruje się na pierwszych pięciu pytaniach, zazwyczaj z wykorzystaniem matematycznych lub statystycznych uzasadnień odpowiedzi „dlaczego” – takich jak artykuł o tym, jak korzystać z metod Monte Carlo .

Podejmując decyzje finansowe, kluczową kwestią jest nie tylko znalezienie odpowiednich produktów finansowych do zainwestowania, ale także decyzja o sposobie podziału portfela. Podobnie, ważne pytanie dla gracza, to ile postawić?

Wiele gazet zaleca użycie kryterium Kelly Criterion lub jego pochodnej – na przykład mojej pracy z 2013 roku, która ukazała się w The Journal of Gambling Business and Economics . W istocie, kryterium Kelly Criterion oblicza udział własnych funduszy, aby postawić na wynik, którego kursy są wyższe niż oczekiwano, aby twoje własne fundusze rosły wykładniczo.

Formuła Kryterium Kelly’ego to:

(BP – Q) / B

B = Dziesiętny kurs -1
P = prawdopodobieństwo sukcesu
Q = prawdopodobieństwo niepowodzenia (np. 1-p)

Używanie monety jako przykładu postawienia kryterium Kelly’ego
Załóżmy na przykład, że obstawiasz monetę, która wyląduje na głowach o godzinie 2.00. Moneta jest jednak stronnicza i ma 52% szans na trafienie w głowę.

W tym przypadku:

P = 0,52
Q = 1-0,52 = 0,48
B = 2-1 = 1.

Przekłada się to na: (0,52×1 – 0,48) / 1 = 0,04

W związku z tym Kryterium Kelly zaleca, abyś obstawiał 4%. Dodatni procent oznacza przewagę na korzyść twojego bankrolla, więc twoje fundusze rosną wykładniczo.

Ostatecznie kryterium Kelly Criterion daje wyraźną przewagę nad innymi metodami tyczenia, takimi jak metody Fibonacciego i Arbitrage , ponieważ istnieje mniejsze ryzyko. Wymaga to jednak dokładnego obliczenia prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia, a dyscyplina tej metody nie zapewni gwałtownego wzrostu twojego bankrolla.

Comments are closed.