4 (80%) 25 vote[s]
  • Czy kryterium Kelly jest odpowiednie dla profesjonalnego typera zakładów sportowych?
  • Dogłębna analiza jednej z najpopularniejszych metod stakingu

Mądrość wglądu w tłum – w oparciu o listę najpopularniejszych artykułów dotyczących zakładów – podkreśla postrzeganą wagę metod stawiania. Moje doświadczenie odzwierciedla to, więc gdy zaproszono mnie do napisania artykułu na temat strategii bukmacherskiej, Kelly Criterion wydawał się zarówno naturalnym wyborem, jak i doskonałym sposobem na podkreślenie znaczenia tego, czego nauczyłem się na Wall Street i z powodzeniem zastosowałem do zakładów sportowych.

 

Opierając się na dziesięcioletnim doświadczeniu jako market makler na Wall Street, spędziłem czas w bazach handlowych, opisując podobieństwa, które widziałem pomiędzy rynkiem NASDAQ, w którym po raz pierwszy wszedłem w 1996 r., A branżą zakładów sportowych w obecnej formie.

W analizie było jasne, że przyjęli postawę, którą zasugerowałem, aby prawdziwie rozwinąć branżę jako całość, i w rezultacie przyciągnęli tego samego typu gracza opartego na analizie, który doprowadził do wybuchu uczestnictwa w pokerze i sporty fantasy. Nie ma na to lepszego przykładu niż polityka Pinnacle’s Winners Welcome , a także przekonujące wyjaśnienie, dlaczego animator rynku na jakimkolwiek rynku powinien objąć obecność tego, o czym mówimy na Wall Street jako „inteligentne pieniądze”.

Zasady dotyczące powitania zostały opisane w serii artykułów w sekcji poświęconej zakładom Pinnacle – coś, co zachęca klientów do uczestnictwa w zakładach sportowych poprzez edukację. Biorąc pod uwagę pytania, które pojawiły się ponownie w wywiadzie i od czytelników na temat moich strategii dotyczących wielkości zakładów, wydaje się, że jest to doskonałe forum do formalnego przedyskutowania tego tematu.

Obrót z Wall Street dotyczył zakładów

Zanim przejdę do meritum metody określania wielkości zakładu zastosowanej w porównaniu do powszechnie stosowanego Kelly Criterion (Kelly), ważne jest, aby rozpoznać znaczenie zapylenia krzyżowego pomysłów w różnych branżach lub dyscyplinach.

Kiedy dołączyłem do firmy księgowej Arthura Andersena, dział konsultingowy zilustrował znaczenie oceny najlepszych praktyk w różnych branżach, wskazując, że Southwest Airlines poprawiło czas realizacji swojej floty między trasami, nie poprzez studiowanie innych linii lotniczych, ale zamiast tego proces budowy kanalizacji NASCAR załogi.

Z mojej strony, prowadzę do tej dyskusji tło Wall Street do zarządzania portfelem inwestycyjnym, niezależnie od aktywów bazowych. Po pierwsze, ustalmy, że podczas gdy każdy chce zarabiać, gdy obstawia zakład, zdecydowana większość zakładów sportowych należy do kategorii rozrywki, a nie inwestycji.

Reszta tego artykułu koncentruje się na zakładach sportowych wykonywanych przez profesjonalistów jako pojazd inwestycyjny, być może z innymi, jako pasywnymi inwestorami, takimi jak fundusz, który prowadziłem w sezonie MLB 2012 w Las Vegas.

Znaczenie korelacji

Wyżej wymieniona struktura jest objęta pozycją „aktywa alternatywne” w branży finansowej. Podobnie jak wsparcie dla wielu początkujących golfistów próbujących zrobić PGA Tour lub garstkę pokerzystów na torze turniejowym, są to z natury atrakcyjne inwestycje dla ich sponsorów, ponieważ zwroty z inwestycji są nieskorelowane z tradycyjnymi rynkami akcji i obligacji. Stąd termin „aktywa alternatywne”.

Atrakcyjność sportowego funduszu inwestycyjnego polega na tym, że trudno jest znaleźć naprawdę nieskorelowane inwestycje. Inwestowanie w rzadkie wina lub komiksy może wydawać się nieskorelowane z rynkiem instrumentów o stałym dochodzie i rynku akcji, ale jedyne, czego potrzeba, to kryzys dla tych pierwszych, aby inwestorzy na tym pierwszym dowiedzieli się, że ich inwestycje nie są wcale nieskorelowane.

Oceń swoje obstawianie za pomocą S & P 500
Jeżeli prawie wszystkie rynki finansowe są ze sobą skorelowane, to do czego są one skorelowane? W Ameryce punktem odniesienia dla rynku, na którym mierzone są wszystkie inne aktywa, jest S & P 500. Reprezentując zdecydowaną większość amerykańskiej gospodarki, 500 spółek wchodzących w skład S & P 500 stanowi również inwestycyjne narzędzie, które jest odpowiednikiem natychmiastowo znanego pojęcia. do analityków bazujących na baseballu, gracz zastępczy.

Z wyjątkiem inwestorów, koncepcja odtwarzacza zastępczego jest jeszcze łatwiejsza do uchwycenia niż w baseballu. Zakup udziałów w S & P 500 za pośrednictwem łatwo dostępnego ETF (Exchange Traded Fund) lub funduszu inwestycyjnego można osiągnąć praktycznie bez żadnych kosztów. Tak jak istnieje podstawowa wydajność dla odtwarzacza zastępczego w baseballu, tak samo jest na rynkach finansowych.

Zakładając, że twoja przewaga na poziomie 2% jest dokładnie poprawna, istnieje większa niż 10% szansa, że ​​twój fundusz spadnie przynajmniej o 40% na koniec roku.

Inwestorzy powinni oczekiwać, że S & P 500, w oparciu o dekady wydajności, zwróci 8% rocznie w perspektywie długoterminowej 1 . Oczywiście zwroty nie będą płynne; Wahania rynkowe i cykle koniunkturalne wprowadzają wysoki stopień odchyleń w krótko- i średnioterminowych zwrotach na giełdzie i skutkują miernikiem kwantyfikowalnego ryzyka.

Zasadniczo, w całym spektrum inwestycji finansowych, wyższy oczekiwany zwrot wiąże się z większym ryzykiem krótkoterminowym. Na szczęście możemy dokładnie zmierzyć to ryzyko lub wariancję. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, w okresie obejmującym boom gospodarczy i historyczne załamania, wartość inwestycji w S & P 500 wahała się 0,85% dziennie – dane dostarczone przez Bloomberg z ponad 2500 dni handlowych w latach 2007-2016.

Zatem oczekiwany roczny zwrot w wysokości 8% ma ostatnią historyczną wariancję wynoszącą 85 punktów bazowych dziennie. Jeśli możesz znaleźć inwestycję, która zwraca 8% przy mniejszej wariancji, lub najlepiej, znaleźć inwestycję, która zwraca ponad 8% rocznie przy takim samym ryzyku (jak najpopularniejszy na świecie benchmark do inwestowania na giełdzie), który utworzyłeś doskonała alternatywa dla inwestowania w akcje, którą możesz legalnie sprzedać innym jako realną inwestycję.

Co jest nie tak z kryterium Kelly’ego?

Problem z używaniem Kelly’ego polega na tym, że bez względu na to, jak obliczysz swój oczekiwany powrót, twoja wariancja będzie niedorzecznie i dla mojego oka „niezaprzeczalnie” wysoka.

Weźmy, na przykład, najczęstszą ilustrację podejścia Kelly do zakładania wielkości, możliwość ustawienia równych szans na rzut monetą z ważoną monetą z 52% szansą na lądowanie na głowach. Kelly sugeruje postawienie zakładu na 4% twojego bankrolla. Jest empirycznie poprawne, że wielkość zakładu maksymalizuje zysk, ale powoduje niedopuszczalne poziomy odchyleń, jeśli starasz się profesjonalnie zarządzać funduszem zakładów sportowych dla innych .

Giełda otwarta jest przez 250 dni w roku i jeśli codziennie stawiasz na baseball od dnia otwarcia do World Series, masz sezon zbliżający się do tej długości z prawie 2500 gier do wyboru. Wyobraź sobie, że warto zainwestować 2% gry każdego dnia. Po 250 dniach, zakładając, że twoja przewaga na poziomie 2% jest dokładnie poprawna (o wiele bardziej realistyczne, powiedzmy, liczenie kart w blackjacku niż modelowanie wyników sportowych, ale to jest temat na inną dyskusję) większa niż 10% szansa, że ​​twój fundusz spadnie przynajmniej o 40% na koniec roku. To znaczy, aby powtórzyć to, co napisałem w poprzednim akapicie, niedopuszczalne jako narzędzie inwestycyjne.

Nie mogę powiedzieć, jaki powinien być twój dokładny rozmiar zakładu; poprawne tyczenie zależy od oczekiwanej krawędzi, wariancji tej krawędzi i liczby postawionych zakładów itp., ale mogę ci powiedzieć, jak ocenić twoje wyniki z perspektywy pośmiertnej. Wróć i spójrz na swój dziennik zakładów o długim okresie, najlepiej około 250 dni licytacji, i obliczyć, jaki rozmiar zakładu dałby codzienną wariancję 85 punktów bazowych. Jeśli twój zwrot z tej strategii jest większy niż 8%, możesz naprawdę stworzyć alternatywny zasób odpowiedni do pozyskiwania inwestorów zewnętrznych.

Kryterium Kelly’ego i zarządzanie ryzykiem

Jeszcze jedna myśl na temat Kelly związana z działalnością zarządzania ryzykiem. 2% przewaga ma znaczenie – całe imperia kasyna zostały zbudowane na podobnej krawędzi. Na przykład standardowe, 38-slotowe koło ruletki oferuje domowi przewagę w wysokości 2,6% na zakład, który płaci nawet pieniądze. W tym przypadku Kelly sugeruje, że optymalna wielkość zakładu to nie 4%, ale 5,2% budżetu!

Firma Wynn Resorts Corporation jest warta ponad 9 mld USD w oparciu o kapitalizację giełdową; MGM Resorts International ma wartość ponad 16 mld USD. Zadaj sobie to pytanie: Czy Steve Wynn kiedykolwiek pozwoliłby komuś wejść do jego kasyna, podejść do koła ruletki i postawić 500 milionów dolarów na czarno? Czy Warren Buffet może postawić zakład o wartości prawie 1 mld $ w kasynie należącym do MGM? Nie. I to jest ten sam powód, dla którego, jeśli poważnie stawiasz na sport jako inwestycję dla siebie lub innych, nigdy nie powinieneś polegać na formule Kelly, aby określić wielkość zakładu.

 

Comments are closed.