4.2 (83.53%) 17 vote[s]
  • Co to jest obstawianie podwójną szansą?
  • Skorzystaj z kursów, aby obliczyć stawki zakładów Double Chance
  • Podwójna szansa na zakłady bukmacherskie a bukmacherskie wygrane lub kursy na remis

Najpopularniejszym rynkiem zakładów w piłce nożnej jest 1X2, ale czy oferuje on graczom największą wartość? Zakłady Double Chance mogą być lepszą alternatywą zarówno dla tradycyjnego rynku trójdrożnego, jak i opcji Draw No Bet, ponieważ obejmuje ona wiele wyników. W jaki sposób obstawiający mogą wykorzystać kurs 1X2 do obliczyć stawki dla zakładów Double Chance? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Co to jest obstawianie podwójną szansą?

Zasadniczo zakłady Double Chance dają możliwość obstawiania dwóch wyników w jednej grze i eliminacji trzeciej opcji – oznacza to, że możesz postawić na drużynę gospodarzy i remis lub drużynę gości i losowanie. Natomiast Remis No Bet daje niższe szanse na wygraną i po prostu zwraca stawkę zakładu, jeśli mecz zakończy się remisem.

Bukmacherzy często oferują rynek wygranych lub remisów, ale czy możesz uzyskać lepszą wartość, opracowując własne kursy Double Chance od kursów 1X2?

W Pinnacle Handicap +0.5 działa idealnie przy obstawianiu podwójnej szansy. Jednak nie oferujemy Handicapów 0 i 0.5 w każdej grze, dlatego też możliwość obstawiania własnych kursów podwójnej szansy będzie korzystny.

Jak obliczyć szanse na podwójną szansę
Ustaliliśmy, że obstawiając Podwójną Szansę, będą dwa z trzech możliwych wyników, które zapewnią, że Twój zakład zakończy się sukcesem. W konsekwencji kursy są znacznie niższe niż proste kursy 1X2 .

Możemy posłużyć się hipotetycznym przykładem, aby wyjaśnić sprawę lepiej w przypadku zakładów Double Chance.

Na przykład, chcesz postawić na Manchester City, aby pokonać Southampton po kursie 1.971. Wierzysz jednak, że Southampton może zdenerwować szanse i zabezpieczyć remis, ale Handicap 0.5 jest niedostępny – coś, co umożliwiłoby ci pokrycie tej opcji. Inni bukmacherzy oferują Southampton wygrać lub remis 1,25, czy jest to lepsza wartość niż w Pinnacle?

Kursy za losowanie wynoszą 3,880, a Ty jesteś gotów zaryzykować 100 EUR za ten zakład. Gracze, którzy chcą zakładu Double Chance, powinni postawić część swoich 100 EUR na Manchester City, aby wygrać, oraz pozostały udział w losowaniu. Oczywiście, tylko jeden z tych zakładów wygra, ale chcemy tego samego zysku w obu przypadkach.

Na potrzeby tego przykładu oznaczymy stawkę na Manchester City jako S. Stawka w losowaniu wynosi zatem (100 € -S). Jeśli Manchester City wygra, zakład wygrywa 0,971 x S z tego zakładu (0,971 pochodzi z 1,971-1); zysk obliczany jest jako S x (kursy dziesiętne – 1), a gracz traci pozostały udział, który został umieszczony na losowaniu (100-S).

Zysk, jeśli Manchester City wygra:

0,971 x S – (100-S)

Jeśli gra zakończyła się remisem, w wyniku losowania zwycięzca wygrywa 2,88 x (100-S) z zakładu w losowaniu.

Zysk, jeśli remisy Manchesteru City i Southampton:

2,88 x (100-S) – S

Jak wspomniano wcześniej, gracze będą chcieli, aby oba zyski były równe. Używając powyższego przykładu, równanie, aby uzyskać równe zyski byłoby następujące:

0,971 x S- (100-S) = 2,88 x (100-S) -S

To proste równanie wyprowadza wartość S jako 66.31. Oznacza to, że powinniśmy postawić 66,31 € na wygraną Manchester City i 33,69 € (co daje wynik 100-66,31) w losowaniu.

Tak więc, jeśli Manchester City wygra, obstawiający zdobędzie (1,971-1) x 66,31 = 64,39 € i straci 33,69 € na remisie, z zyskiem netto w wysokości 30,70 € .

Jeśli gra jest remisiem, zakład wygrywa (3,88-1) x 33,69 = 97,03 € i traci 66,31 € na wygranym zakładzie Manchester City, z ogólnym zyskiem netto w wysokości 30,72 € .

Możemy teraz dokonać prostego porównania z innym bukmacherem, aby sprawdzić, czy zakład Double Chance nie zostawi gracza z większym lub mniejszym zyskiem.

.

Wygrana Manchester City ryzyko
Stawka 66,31 € 33,69 EUR
Szansa 1,971 3,88
Zysk 30,70 EUR 30,72 €
Inny bukmacher Manchester City wygra lub zremisuje
Stawka 100 EUR
Szansa 1,25
Zysk 25 EUR

To pokazuje, że gracz, który skorzystałby z opcji podwójnej szansy zapewnionej przez innego bukmachera (około 16% zysku, jaki uzyskaliby, obejmując zarówno wygraną Manchesteru, jak i losowanie w Pinnacle), wygrałby 5,70 €.

Jak obliczyć stawki Double Chance

Z powyższego przykładu możesz wyprowadzić ogólną regułę obliczania stawek. Jeśli określimy całkowitą sumę pieniędzy, którą gracze chcą zaryzykować, TOTAL, szanse na wygraną w domu z HOME i kursy na remis z DRAW, a następnie:

Stawka na wygraną w domu = DRAW x TOTAL / (DRAW + HOME)

Stawka za remis = TOTAL – stawka na zwycięstwo w domu

Jeśli chcesz po prostu porównać kursy, aby uzyskać efektywne kursy dziesiętne, musisz podzielić stawkę ze stawką.

W powyższym przykładzie postawione 100 € zwróci 130,70 euro w przypadku wygranej Manchester City (zysk 30,70 euro ), zatem kursy dziesiętne wynoszą 130,7 / 100 = 1,307.

Formułę do obliczenia skutecznych kursów można również opracować na podstawie powyższych równań.

Zakład wygrany z wygranej domowej wynosi:

HOME x DRAW x TOTAL / (DRAW + HOME)

Dlatego po podzieleniu twojego zwrotu przez TOTAL, kursy wydają się być:

Efektywne kursy = DRAW x HOME / (DRAW + HOME)

Równania dla pozostałych dwóch rynków podwójnej szansy (wygrana lub wygrana na wyjeździe i wygrana gospodarza lub wygrana na wyjeździe), gdzie AWAY oznacza wygrane na wyjeździe, są następujące:

Remis lub wygrana na wyjeździe:
Wygrana na wyjeździe:

DRAW x TOTAL / (DRAW + AWAY)

Stawka za losowanie:

TOTAL – Wygrana za zwycięstwo

Skuteczne kursy:

DRAW x AWAY / (DRAW + AWAY)

Wygrana w domu lub wyjazd na wyjeździe:
Stawka w wygranym domu:

AWAY x TOTAL / (AWAY + HOME)

Wygrana na wyjeździe:

TOTAL – wygrana w grze Stake on Home

Skuteczne szanse

HOME x AWAY / (HOME + AWAY)

Teraz, kiedy już wiesz, jakie są zalety zakładów Double Chance, opcja Draw No Bet lub opcja wygranej lub remisu z innym bukmacherem nie wydaje się być tak atrakcyjna. Zrozumienie, w jaki sposób obliczyć stawkę Double Chance, używając kursów z rynku 1X2, pozwoli graczom ustalić, gdzie leży najlepsza wartość, i daje lepszą alternatywę.

 

Comments are closed.