4 (80%) 16 vote[s]
  • Dowiedz się, jak konwertować kursy na prawdopodobieństwo
  • Użyj tej podstawowej konwersji, aby znaleźć wartość na rynkach zakładów
  • Co oznaczają kursy bukmacherskie?
  • W jaki sposób obliczane są kursy?

 

Kursy są jedynie reprezentacją czegoś ważniejszego – prawdopodobieństwa. Uzyskanie informacji o tym, jak obliczyć prawdopodobieństwo i przekonwertować je na kursy dziesiętne, jest pierwszym krokiem do opracowania własnych ocen wartości zakładów.

Jest rozmowa, którą wszyscy doświadczeni gracze będą mieli wiele razy z przyjaciółmi i krewnymi, którzy chcą przypadkowego zakładu na duże wydarzenie sportowe. Jakie są szanse na x? Co mieli na myśli? Co mogę wygrać, jeśli postawię x kwotę?

Zrozumienie prawdopodobieństwa jest największym wyzwaniem, z którym wszyscy nowi gracze stawiają zakłady. Ale co właściwie oznaczają kursy i jak można zrozumieć wartość zwrotu dla danej stawki?

Po pokonaniu tej przeszkody możesz porównać kursy bukmacherów. Jednak jeśli uważasz, że zakłady są tylko o kursy, tracisz większy obraz. Aby naprawdę poszerzyć wiedzę na temat kursów i zakładów, musisz również zrozumieć, jak obliczyć prawdopodobieństwo.

Zakłady dotyczą oceny szansy lub prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia, a bukmacherzy tacy jak Fortuna wykorzystują kursy, aby przetłumaczyć prawdopodobieństwo na bardziej użyteczną formę w celu oferowania zakładów.

Fakt, że istnieje wiele różnych formatów kursów – amerykański, dziesiętny i ułamkowy – pokazuje, że kursy są po prostu środkiem do osiągnięcia celu, czyli oferowania zakładów. Bukmacherzy naprawdę radzą sobie z ryzykiem mierzonym prawdopodobieństwem.

Zastanawiając się, w jaki sposób narażamy się na ryzyko każdego dnia naszego życia – jakie są szanse na to, że pociąg ten wykonam na czas? jak prawdopodobne jest deszcz? – zaskakujące jest, jak przeciętna jest przeciętna osoba z możliwością obliczenia prawdopodobieństwa.

Jest to skala biegnąca od 0 – gdzie nie ma szans na wystąpienie zdarzenia – do 1 – pewne przyszłe zdarzenie – z prawdopodobieństwem, że wszystkie inne potencjalne zdarzenia spadną gdzieś pomiędzy te punkty na spektrum prawdopodobieństwa.

Rzut monetą jest świetnym sposobem na wyjaśnienie sposobu obliczania prawdopodobieństwa. Moneta z pewnością wyląduje na Główkach lub Ogonach, które razem dostarczą nam pewnego wydarzenia, o którym wiemy, że ma prawdopodobieństwo 1.

Oczywiście, jako gracz, który naprawdę chcesz wiedzieć, jest prawdopodobieństwo (lub szansa) twojego wybranego połączenia, które, jak powiemy, to Heads. Aby to zrobić, istnieje proste równanie:

Korzystne wyniki / wszystkie możliwe wyniki

Jako gracz, chcesz poznać prawdopodobieństwo wybranego przez ciebie połączenia – korzystny wynik – który dla tego przykładu powiemy Heads. Dlatego, aby uzyskać wartość podzielić przez dwa możliwe wyniki – Heads lub Tails – w celu uzyskania prawdopodobieństwa 0,5.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie są bardziej zadowoleni z procentów, więc przez pomnożenie prawdopodobieństwa waszego wydarzenia (0,5 dla Głowy) przez 100 można powiedzieć, że istnieje 50% szansy na lądowanie monet na Głowach i wygrywasz zakład.

Jak obliczyć kursy bukmacherskie

Teraz wiesz, jak obliczyć prawdopodobieństwo, możesz zmienić to w szanse. Kursy dziesiętne są domyślnym formatem stosowanym przez bukmacherów takich jak Pinnacle. Przydatne może być nauczenie się przeliczania kursów ułamkowych na dziesiętne .

Możesz osiągnąć dziesiętną wartość prawdopodobieństwa dla swojego wyboru monetą za pomocą prostego równania:

1 / prawdopodobieństwo twojego wybranego wyniku

Więc dziesiętne szanse na monetę będącą Heads to 1 (pewność) podzielone przez prawdopodobieństwo wystąpienia, o którym wiemy, że wynosi 0,5, co daje dziesiętny kurs wynoszący 2,0. W tym momencie możesz również wziąć kurs i odwrócić inżynierię domniemanego prawdopodobieństwa z odwrotnością równania, aby zmienić prawdopodobieństwo w kurs:

1 / kurs dziesiętny = prawdopodobieństwo

Weź swoją nowo odkrytą wiedzę i wypracuj dorozumiane prawdopodobieństwo rzutu monetą ze swoim przyjacielem, a zobaczysz łączne dorozumiane prawdopodobieństwo, że oba wyniki rzutu monetą wynoszą 100% – (0,5 / 1 + 0,5 / 1) * 100 – żadnych niespodzianek jako pewnego wydarzenia wynosi 1 (100/100).

Jednak wykonanie tych samych obliczeń dla rzeczywistych kursów od Twojego ulubionego bukmachera da wartość większą niż 100%. Co się tutaj dzieje?

W prostych słowach szanse nie odzwierciedlają prawdziwego prawdopodobieństwa wystąpienia danego wyniku. Kwota, o jaką domniemane prawdopodobieństwo odstaje od 100%, stanowi przewagę, jaką twój bukmacher posiada dla tego rynku, i zasadniczo mierzy wartość, którą zapewnia.

Jest to niezbędna informacja dla gracza szukającego wartości, jest łatwa do wyliczenia, ale niewielu, jeśli bukmacherzy publicznie się nią dzielą – poza Pinnacle. Warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak jest?

Używanie kursów do obliczania wypłaty

Obliczanie prawdopodobieństwa i prawdopodobieństwa otwiera nowy świat do obliczania wartości, ale chcesz także wiedzieć, jaki będzie Twój zakład. Dla naszego przykładu rzutu monetą wymaga to prostego mnożenia:

Stawka dziesiętna dziesiętna

Jeśli postawisz 10 € na Heads z kursami 2,0, Twój zwrot z udziałem wynosi 2,0 x 10 €, co daje 20 € (dotyczy to Twojego 10 EUR, + 10 € zysku).

Możliwość obliczenia prawdopodobieństwa i zrozumienia, skąd się biorą kursy, jest istotną częścią ewolucji jako gracza, ponieważ pozwala obliczyć swoją oczekiwaną częstotliwość na wydarzenie – zaczynając modelować własne szanse – a następnie porównać to, co myślisz, że się wydarzy. z jakim prawdopodobieństwem są dostępne.

Gdzie dwie rozbieżności możesz potencjalnie obrócić tę przewagę na swoją korzyść i wygenerować zysk, na czym powinien skupić się gracz.

Teraz, gdy wiesz już, jak obliczyć kursy bukmacherskie, skorzystaj z najlepszych kursów online STS lub przeczytaj więcej specjalistycznych artykułów bukmacherskich, aby znaleźć przewagę.

Comments are closed.