Trzecia część Tour de Pologne rozpocznie się w Wałbrzychu. Można spodziewać się problemów z ruchem.

Trzecia część Tour de Pologne rozpocznie się w Wałbrzychu. Można spodziewać się problemów z ruchem.

4 sierpnia, 2023 Aktualności 0

Start trzeciego etapu Tour de Pologne z Wałbrzycha

Już nie dni, a godziny pozostały do rozpoczęcia 80. jubileuszowej edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W trakcie tegorocznej edycji zawodów kolarze pokonają w sumie siedem etapów o łącznej długości dokładnie 1130,5 kilometra. Start trzeciego etapu Tour de Pologne zaplanowano w Wałbrzychu. Miasto to wraca do rywalizacji w tym wyścigu po 11 latach przerwy. 

Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Z racji tego, że start trzeciego etapu tegorocznego Tour de Pologne mieszkańcy tego miasta muszą liczyć się z utrudnieniami w mieście w czasie trwania etapu. Start honorowy zaplanowano na godzinę 12:20 spod Aqua Zdroju a 5 minut wcześniej na trasę wjadą pojazdy towarzyszące wyścigowi. To właśnie chwilę przed tym wydarzeniem powinniśmy spodziewać się zamknięcia dróg na trasie wyścigu.

Zakaz parkowania na ulicy Ratuszowej przed wyścigiem

Na terenie miasta kolarze pojadą ulicami: Ratuszowa, Andersa, Wysockiego, al. Wyzwolenia, Piłsudskiego, 11 Listopada, Bystrzycka. O godzinie 12:35 czoło wyścigu powinno znaleźć się na ul. 11 Listopada, gdzie przygotowano właściwy start ostry. Utrudnienia komunikacyjne powinny potrwać mniej więcej do godziny 12:50.

Powrót Tour de Pologne do Wałbrzycha po latach nieobecności

Wałbrzych, w którym zaplanowano start trzeciego etapu Tour de Pologne wraca do rywalizacji po 11 latach nieobecności. Po raz ostatni najlepszych kolarzy gościł w 2012 roku podczas 69. edycji wyścigu. Trasa etapu prowadziła wówczas z wałbrzyskiego Rynku z metą w Opolu. 

Koszty organizacji etapu w Wałbrzychu

Koszty organizacji etapu Tour de Pologne w Wałbrzychu to kwota rzędu 120 tysięcy złotych.